O mně

 • Zkušená lektorka - absolventka denního studia anglistiky na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity (titul Mgr.)
 • Držitelka Cambridge certifikátu Proficiency (CPE)
 • Absolventka University of New York in Prague (titul MBA)
 • Všechny úrovně angličtiny (přehled úrovní)
 • Moje CV
Fotografie Jany Roupcové

Studium

Vystudovala jsem obor matematika - angličtina na Přírodovědecké a Filozofické fakultě Masarykovy University v Brně (1991-1996), denní studium, diplomovou práci jsem vypracovala v oboru angličtina - literární studie. Mám pedagogické minimum. Úspěšně jsem složila Cambridge Proficiency zkoušku (CPE), a získala tak Certificate of Proficiency in English na British Council. Úroveň Proficiency znamená v angličtině nejvyšší možnou úroveň znalostí (úrovně znalostí angličtiny).

Získala jsem MBA na University of New York in Prague (2001-2003), studium bylo v angličtině.

Lektorská praxe

 • Vedení jazykových kurzů na Vysoké škole obchodní v Praze, o.p.s. (VŠO)
 • Zastřešení organizace a vedení jazykových kurzů ve společnosti pro stovku jejích zaměstnanců, spolupráce s anglickými rodilými mluvčími (otestování studentů, rozřazení do skupin, organizace rozvrhu výuky angličtiny)
 • Vedení vlastních jazykových kurzů ve firmě Messer Eutectic Castolin spol. s r.o., GLOBUS ČR, k.s., VZLÚ - Výzkumný a zkušební letecký ústav, H&M Hennes & Mauritz CZ, s.r.o. a GECO, a.s. v Praze
 • Vedení intenzivních individuálních kurzů studentům na míru přes Skype, Google Meet, Teams včetně diskusí o technických záležitostech v angličtině
 • Vedení jazykových kurzů pro společnost AKCENT International House Prague, jazyková škola v Praze (Allianz pojišťovna, a.s.; DIRECT Pojišťovna, a.s.; Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda; UniCredit Business Partner s.r.o.)
 • Lektorka ve firmách ABB, IK-system a GRAPA v Brně, včetně vedení intenzivních víkendových jazykových kurzů.
 • Vedení intenzivních jazykových kurzů pro společnost GRAPA v Brně.
 • Výuka angličtiny pro dospělé i děti, skupinová i individuální.

Můj příběh ve zkratce

Po skončení studia na Masarykově univerzitě a dvou pobytech coby au pair v Londýně, který jsem prochodila křížem krážem včetně jeho památek, muzeí a galerií, jsem se pár let věnovala vedení jazykových kurzů pro dospělé. Jeden z mých firemních studentů mne nasměroval do manažerského programu pro vysokoškoláky a já začala svou kariéru v maloobchodě. Nejprve v obchodním domě v Hradci Králové, pak v Praze a nakonec na Centrále společnosti Tesco v Praze. V této firmě jsem byla na stáži v Anglii (Tesco Cirencester 2) v čarokrásné oblasti Cotswolds. Kromě důkladného nahlédnutí pod pokličku firemních procesů a práce ve všech odděleních jsem procestovala i kus Anglie (Stonehenge, Bath…). Na Centrále jsem pracovala jako Fresh Food Manager obchodních domů, pak jako Project Manager pro obchodní domy a hypermarkety, kdy jsem pracovala na projektech týkajících se čerstvých potravin a pracovních procesů na obchodním oddělení. Po narození dětí byl čas v kariéře přehodit výhybku a vrátit se k učení angličtiny, které mne nepřestalo bavit. Tak jsem postupně vybudovala síť svých studentů a přátel, se kterými se mi dobře pracuje a je mi s nimi fajn – HAPPY ENDING.

Na Anglii nezapomínám, ale mé srdce si vzalo Skotsko, kam se opakovaně vracím a trávím čas v náruči malé skotské cestovky About Argyll, která pořádá turistické týdenní pobyty pro malé skupinky se skvělými průvodci na různých místech divokého Skotska – fotky

Co dělám, když mám volno? Udržuji rodinný krb a zabaví mne film nebo knížka v angličtině, hlavně beletrie (Roald Dahl, J.R.R.Tolkien, J.K. Rowling..). Občas čtu i česky, hlavně cestopisy a populárně naučné knížky o biologii a psychologii. Příležitostně trávím čas divadelní improvizací. Pravidelně běhám a jezdím na kole, abych si vyčistila hlavu a protáhla tělo. Na výlet jdu nejradši do lesa a po horách. Pustila jsem se v roce 2018 do intenzivního učení se dalšího jazyka němčiny, nyní jsem na úrovni B2, angličtina mi přijde snadnější :-).